מאמרים

 

איך הופכים להיות חוקר פרטי

יש האומרים "אתה לא בוחר במקצוע אלא המקצוע בוחר בך".

חוקרים פרטיים הם אנשים שבחרו במקצוע הזה שאין בו שום דבר צפוי.

חוקר פרטי הוא בעל ידע, ניסיון וכלים לאסוף מידע ולהפוך אותו להוכחות.

 

אם כן, איך הופכים להיות חוקר פרטי מוסמך?

תחום החקירות הוא מהמקצועות המעניינים והיוקרתיים ועל מנת להחזיק ברישיון כזה אלה התנאים ההכרחיים שעליך לעמוד בהם:

1. אזרחות ישראלית.

2. ללא עבר ו/או רישום פלילי.

2. 12 שנות לימוד (בעדיפות לתואר אקדמי).

אם אתה עומד בתנאים האלה הגש מועמדות להתמחות (סטאז') שתימשך 3 שנים במשרד חקירות מורשה ובסיומה עליך לעבור מבחן בדיני ישראל ואתיקה מקצועית במשרד המשפטים.

אם תעבור את הבחינה תקבל רישיון ותוכל לעסוק כחוקר פרטי, אך לא לפתוח או לנהל משרד משלך, הרישיון מתיר לך לעבוד כחוקר פרטי אך רק תחת פיקוחו של בעל משרד חקירות ולכן עליך לעבוד כחוקר פרטי בפיקוח משרד חקירות מורשה במשך 5 שנים ואז להגיש למשרד המשפטים בקשה לקבלת רישיון לניהול משרד חקירות.​

כשאנו פונים למשרד חקירות למה בעצם מצפים?

חקירה פרטית היא לא מאותם שירותים שכל אחד צריך בחיי היום יום, חקירה פרטית היא שירות שנזדקק לו במקרים בהם אנו מרגישים שהמענה לא יעיל או שהנושא רגיש ונוגע לאנשים הקרובים לנו.

חקירה פרטית לכשעצמה, היא מכלול בעל מגוון רחב של בדיקות, תחקורים, שיחות בכיסוי, תשאול בשטח, תצפיות ומעקבים סמויים שיסייעו לנו להגיע קרוב ככל האפשר לאמת וברוב המקרים ישמשו כהוכחות בבית המשפט, אך כעת נדבר על אופי השירות שאנחנו אמורים לקבל ממשרד חקירות.

שירות כזה חייב להיות דיסקרטי וחסוי לחלוטין, בנוסף, השירות חייב להיות מקצועי ומהיר ככל הניתן ולכן כשפונים למשרד חקירות מה שחשוב הוא השורה התחתונה - הממצאים.

חקירה שמולידה ממצאים היא חקירה איכותית שבוצעה באופן נכון ומקצועי.

 

התחום הכלכלי

העולם העסקי רווי פיתויים ודורש השקעות כספיות גדולות וכאשר אנו פוגשים הזדמנות עסקית, עלינו לוודא כי המדובר בגורמים "נקיים" ונעשה זאת על ידי ביצוע חקירת רקע שתציף את המידע מתחת לפני השטח ועשויה להגן על ההשקעות הכספיות שלנו.

 

עבירות מחשב (סייבר)

סוג נוסף של חקירות פרטיות הוא חקירות מחשבים ומידע. העולם המודרני תלוי במידה רבה במערכות המחשוב שלו וברשת האינטרנט, ואם אנחנו חושדים שאבטחת המידע שלנו נפרצה או שהיינו קורבן לפשיעה ברשת עלינו לפנות לחקירה פרטית איכותית ומקצועית בתחום, שתאתר עבורנו את הגורם הפושע ותסייע לנו לנטרל אותו.

שם המאמר

התוכן בבניה...

שמיר חקירות

טלפון ראשי: 046077898
טלפון סלולארי: 0546644515